2022.04.02
MENIU
REGISTRUOKIS
Organizatoriai:

dsc

sporto_renginiai

Artėjantis „RASA Druskininkų Run“ pusmaratonis vilioja ir žinomus bėgikus, ir užsieniečius

Jau artėjantį šeštadienį, balandžio 2 dieną, vyks tarptautinis „RASA Druskinininkai Run“ pusmaratonis. Šiose varžybose bus kovojama dėl Lietuvos pusmaratonio čempionato apdovanojimų.

Dalyvių gretos šiame viename didžiausių bėgimo renginio pavasario pradžioje sparčiai auga kiekvieną dieną. Į renginį aktyviai registruojasi ir užsieniečiai. Įvairias distancijas arba virtualų bėgimą jau pasirinko žmonės iš Latvijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir JAV.

Pusmaratonio distanciją šiame Lietuvos kurorte mėgins įveikti ir žinomas Lietuvos ilgų nuotolių bėgikas Ruslanas Seitkalijevas. Jis sako, kad Druskininkai jo gyvenimui yra padarę didelę įtaką.

„Druskininkai man yra labai gražus ir brangus miestas. Buvo laikas, kai čia praleisdavau visas savo atostogas, bėgiodavau, vaikščiodavau, tad žinau kone kiekvieną šio kurorto takelį. Manau, kad šis miestas šiuo metų laiku alsuoja ramybe, kurios mums visiems dabar labai trūksta. Jau šiemet šis renginys bus gausus dalyvių skaičiumi, todėl jis turėtų tapti tradiciniu masiniu pavasario renginiu“, - sakė R. Seitkalijevas.

Daug kam šis bėgimas Druskininkuose bus tarsi naujo sezono startas. Pats R. Seitkalijevas yra įpratęs bėgioti ištisus metus, todėl pavasario pradžia jam ypatingo iššūkio nekelia. Net ir turėdamas galimybę sportuoti manieže, jis mieliau renkasi treniruotes lauke. Tiesa, jo savijautą šiek tiek sugadino ligos.

„Metų pradžioje turėjau negandų, susijusių su bėgimu. Viena jų – antrą kartą susirgau Covid-19 liga. Šįkart liga griebė labai stipriai, o padarinius jaučius iki šiol. Dėl to Druskininkuose nesitaikysiu į apdovanojimus, o sieksiu tiesiog gerai ir sveikai praleisti savaitgalį su bėgimo bendruomene“, - kalbėjo bėgikas.

Tituluotas ilgų nuotolių bėgikas šiemet tikisi dalyvauti 100 km bėgime, o rudenį startuoti Europos 24 valandų bėgimo pirmenybėse. „Svarbu disciplina ir motyvacija, be šių dalykų geras pasiruošimas neįmanomas“, - teigė jis.

Druskininkuose sportininkai galės rinktis ne tik pusmaratonio distanciją. Bus galima dalyvauti 10,5 km, 5,2 km bėgimuose, o patiems jauniausiems bėgikams ir šeimoms bus parengta 600 m trasa.

Būtent nuo 600 m bėgimo ir prasidės oficiali renginio programa. Startas bus duotas 11.30 val. Čia visų dalyvių lauks ne tik dosnus bėgimo startinis paketas, bet ir unikalūs medaliai.

12 val. startuos visų likusių distancijų atstovai. Vieno vaizdingiausių bėgimų Lietuvoje starto vieta – prie Vijūnėlės tvenkinio paplūdimio. Vieno rato ilgis yra 5,2 km, todėl pusmaratonio dalyviams teks įveikti keturis ratus.

10,5 km bėgimo prizininkams papildomas dovanas įsteigė „Sportland“. Tuo tarpu „Garmin 5 km” rungties nugalėtojams atiteks „Garmin Forerunner 51” laikrodis.

Druskininkuose netrūks pramogų ne tik bėgikams, bet ir žiūrovams. Šalia Vijūnėlės tvenkinio paplūdimio įsikurs iššūkių zona su „Power Hit Radio“. Čia komandos bei pavieniai asmenys galės varžytis šimto atsispaudimų, pritūpimų ir plankos rungtyse, o visi dalyviai ir renginio svečiai galės atsigaivinti „Rasa“ natūraliu mineraliniu vandeniu ir vaisvandeniais.

Organizatoriai paliko galimybę sudalyvauti „RASA Druskininkai Run“ renginyje ir neatvykstant į pietryčių Lietuvą. Balandžio 1-3 dienomis bus rengiamas virtualus bėgimas, o atitinkamą distanciją savo pasirinktoje vietoje įveikę žmonės taip pat gaus renginio medalius.

Žmonės, virtualiai įveikę „Garmin 5 km” distanciją, galės dalyvauti žaidime ir laimėti „Garmin Forerunner 55” laikrodį. Tam reikia ne tik įveikti šį nuotolį, bet ir sugalvoti 2023 metų „Druskininkai Run“ bėgimo šūkį.

Praėjusiais metais Druskininkų pusmaratonio trasa gavo tarptautinį AIMS sertifikatą, todėl šis renginys yra įtrauktas į Pasaulio lengvosios atletikos federacijos kalendorių. Verta pažymėti, kad tokius galiojančios sertifikatus šiuo metu turi tik Vilniaus ir Kauno maratonai.

Registracija į „RASA Druskininkai Run“ renginį vyksta druskininkairun.lt.

„RASA Druskininkai Run“ bėgimą organizuoja Druskininkų sporto centras kartu su Lietuvos lengvosios atletikos federacija ir asociacija „Sporto renginiai“.

Pagrindinis bėgimo mecenatas – „Druskininkų RASA“, kuri yra nuolatinė įvairių sporto renginių dalyvė ir rėmėja. Vanduo ir sportas yra neatsiejama geros fizinės ir emocinės sveikatos dalis. „RASA Druskininkai Run“ – vienas didžiausių sporto renginių Druskininkuose, kurio vienas iš tikslų – skatinti sveiką gyvenimo būdą – sutampa su „Druskininkų Rasa“ vizija.

 

seitkalijevas2 

Renginio puslapis: https://www.druskininkairun.lt

Renginio ,,Instagram“: https://www.instagram.com/sporto_renginiai/

Renginio facebook puslapis: https://www.facebook.com/Druskininkairun/

Renginio įvykis (EVENTAS): https://www.facebook.com/events/455619559368826

Anketa virtualaus bėgimo dalyviams:  https://bit.ly/3IBMEn9

« Atgal