2021.10.16
MENIU
REGISTRUOKIS
Organizatoriai:

dsc

sporto_renginiai

Į Druskininkus sugrįžta didelė sporto šventė - bėgimo ir orientavimosi fiesta

Registracija »

Po kelerių metų pertraukos bėgimo mėgėjai turės galimybę savo jėgas išmėginti viename gražiausių Lietuvos kampelių - Druskininkuose. Čia 2020 metų pirmąjį balandžio savaitgalį vyks naujas didelis bėgimo ir orientavimosi sporto renginys - „Druskininkai Run and Orienteering“.

Šis renginys ne tik papildys Lietuvos bėgimų kalendorių, bet ir taps naujos idėjos dalimi - asociacija „Sporto renginiai“ įkūrė pusmaratonių taurę, kurią sudarys Druskininkų pusmaratonis ir „Eurovaistinės“ Trakų pusmaratonis. Ateityje prie šio dueto turėtų prisijungti ir kaimyninės Lenkijos Suvalkų pusmaratonis. Įdomu tai, kad pilną medalį bus galima gauti tik sudalyvavus abejuose bėgimuose.

„Druskininkuose yra senos tradicijos, anksčiau čia ne kartą vyko panašūs renginiai, todėl norėjome atgaivinti bėgimo kultūrą. Nuo 2013 metų organizuojame Trakų pusmaratonį. Dėl to sugalvojome tokią įdomybę - įkurti bendrą taurę. Kad būtų įdomiau, dalyviai kiekviename bėgime gaus po medalio dalį - vieną Druskininkuose, o antrą - Trakuose. Tikimės, kad ateityje šis ratas plėsis bei ateityje prie šių dviejų renginių prisijungs ir Suvalkų pusmaratonis“.

Pietryčių Lietuvoje vyksiančiuose bėgimuose nuolat sulaukiama nemažai svečių iš Lenkijos. Kadangi Druskininkai yra netoli Lenkijos, tai šiame mieste lenkų turėtų susirinkti dar daugiau.

Druskininkų bėgimo renginį sudarys maratonas, 21,097 km, 10,5 km, 5 km ir 1 km bėgimai bei naujovė šiame mieste - estafetė 2x10,5 km.

„Po ilgų diskusijų su „ultra“ bėgikais ir atsižvelgus į jų didelį prašymą, įkomponavome ir atskirą maratoninę 4 ratų bėgimo rungtį. Jei tai pasiteisins, ateityje Druskininkuose visada rengsime maratonus, juolab, kad čia jau yra vykęs „eko trail“ maratonas“.

Druskininkai pasižymi nuostabia gamta, todėl trasos nepaliks abejingo nei vieno. Bėgimų startas ir finišas bus Pramogų aikštėje. Pusmaratonio bėgikai, Išbėgę iš centro, iškart atsidurs naujuose gražiuose takuose ir judės labai vaizdinguose vietose palei Nemuną, aplink Vijūnėlės tvenkinį ir Druskonio ežerą.

„Trasa yra parinkta labai atsakingai. Turime išvystytus dviračių takus, naujus miškelių takelius. Tikrai sunku bus atrasti panašaus grožio trasas net ir visoje Europoje“, - pridūrė kartu su „Sporto renginiais“ šį bėgimą organizuojančio Druskininkų sporto centro direktorius Vilmantas Matkevičius.

Renginio organizatoriai kviečia visus miesto svečius čia praleisti visą savaitgalį. Mat sekančią dieną po bėgimo - sekmadienį - bus surengtos įvairios orientavimosi sporto varžybos. Orientacininkai galės varžytis maždaug 10 ir 5 km trasose, o naujokai turės galimybę išbandyti didį ir mažąjį labirintus.

Druskininkų sporto vadovas džiaugėsi, kad šis kurortas turi daugybę apgyvendinimo įstaigų, todėl didelis dalyvių skaičius visiškai negąsdina. 

„Labai džiaugiamės, kad pas mus vyksta tokie renginiai. Druskininkai yra vienas iš nedaugelio miestų Lietuvoje, kurie gali priimti ir apgyvendinti daug dalyvių. Druskininkų sporto centro kolektyvas turi daug patirties rengiant tokius renginius, todėl mielai prisidedame prie organizavimo“, - kalbėjo V. Matkevičius.

« Atgal